Loading color scheme

2.2.2020 - Závěrečný den na Mistrovství Moravy a Slezska

I dnes to několikrát v koulařském kruhu zacinkalo medailemi :-).

Dnešní den Mistrovství Moravy a Slezska patřil dorostencům, juniorům a dospělým. Už 3 dnem se našim oblíbeným místem v atletické hale stal koulařský sektor.

V 10 hodin to rozkoulely dorostenky a asi nikoho nepřekvapí, že vyhrála Káťa Brzyszkowská. I přes bolesti v zápěstí poslala kouli na 15,36 m. Bronzovou medaili si z tohoto mistrovství odvezla Danča Bártová. Výkonem 11,75 m si vytvořila nový osobní rekord. Nové osobáčky si vytvořily Pája Sopuchová 9,88 m i Barča Procházková 9,85 m. Za dorostenky si poprvé vyzkoušela kouli Anet Štýbrová, pro kterou 6,74 znamenal rovněž osobáček.
V závodě žen se to vítkovickými koulařkami jen hemžilo. Verča Bártová v letošním nejlepším výkonu 13,01 m obsadila 2. místo. Bronz získala Denča Přečková za výkon 12,01 m. Kiki Jeřábková se umístila na 5. místě výkonem 11,21 m. Do finále se dostala další vítkovická závodnice Joha Prudká.
Ve velmi nabitém závodě dorostenců to bylo hodně náročné. Většina našich koulařů jsou v této kategorii nováčky a s 5 kg koulí se zatím seznamují. Bronzovou medailí získal Alda Klozík výkonem 14,16 m. Do finále se dále probojoval Adam Bordovský, který otočkou vrhl 13,10 m a vytvořil si osobáček o 1 m.
V mužské kategorii své síly předvedl Tomáš Bortel a Luky Bobák. Tomáš za výkon 15,55 m vybojoval bronz. Ovšem rezervy tam jsou ještě velké. 8. místo patří Lukymu.
Výsledky najdete ZDE.

Celková bilance pro naši Vrhačskou akademii za všechny 3 dny je celkem příznivá - 8 madailí. Z toho 3 zlaté, 1 stříbrná a 4 bronzové. Ovšem padlo spoustu nových osobních rekordu. A pokud se zrovna někomu nedařilo, pak další možnost je již tento pátek 7.2.

Kromě atletických závodů se naši někteří vrhači zúčastnili i házenkářských zápasů. Zejména Viki Jurčová a Market Ustrnulová vybojovaly se svými tými 1. místo na turnaji Winter Prague Open.

Všem naším ovečkám moooc gratulujeme. Byl to velmi plodný prodloužený víkend.