Loading color scheme

24.2.2019 - Další úspěchy pro Vrhačskou akademii

Tento víkend patřil halovému Mistrovství České republiky dorostenecké a juniorské kategorie.

V sobotu se v pražské atletické hale ve Stromovce sice neodehrávaly žádné vrhačské disciplíny, ale bylo na co koukat. V sobotu se v rozběhu na 400 m pěkně blejsknul Milan Ščibráni, který v nedělním finále vybojoval bronzovou medaili. Tak samo i Barča Suchánková. Jen ve finále obsadila 5. příčku.

A konečně se dostáváme k disciplíně, která nás velmi zajímá - vrh koulí. A to v dorostenecké kategorii, kde jsme měli 4 zástupce. V dorostencích bojoval o finále Aleš Klozík a náš nováček Michal Špilháček. Aleš v 3. pokusech zabojoval a vrhl 13,38 m, což mu zajistilo finále, kde svůj výkon vylepšil na 13,74 m a zajistil si 6. místo (nový osobáček). Michal jen kousek zaostal za svým osobáčkem, ale už nyní se určitě těší na venkovní sezónu, kde se bude věnovat své hlavní disciplíně, kterou je hod kladivem.
Po dorostencích do koulařského sektoru nastoupily dorostenky včetně našich vrhaček Katrin Brzyszkowské a Lucky Králové. Podle průběžných halových tabulek jsme očekávali, že pořadí bude cellkem jasné. Katrin první a Lucka druhá. Ovšem Lucka nám závod krapet zdramatizovala. Po dvou nezdařených pokusech jsme to viděli velmi bledě. Ovšem Lucka předvedla výkon 13,01 m a dostala se do finále. Poté následovaly další dva nezdařené pokusy a boj o medaili se pomalu vzdaloval. Lucka byla na 4. místě. Posledním pokusem Lucka neskutečně zabojovala. Nejenže si výkonem 13,87 m vytvořila nový osobáček, ale zejména se posunula na 2. místo a získala tak stříbrnou medaili. U Katrin byla pozice lídra jasná hned od začátku, kdy kouli vrhla do vzdálenosti 14,54 m. Tento výkon pak zopakovala i ve čtvrtých pokusech a z hale Otakara Jandery v Praze si odvezla zlato.

Další kdo v neděli získal medaili, byla, kromě našich vrhaček a Milana, dorostenka Anna Zemaníková, která v běhu na 1500 m vybojovala stříbro. Taky štafeta na 4x200 m dorostenek ve složení Fornůsková, Pisková, Suchánková a Sklenářová slavila úspěch, když vobojovala 3. místo. Škoda dorostence Martina Kovačecha, který se v běhu na 800 m umístil na neoblíbeném 4. místě. Další bramboru získala Petra Picmausová ve skoku o tyči, kterou následovala Lucka Písková. Toto je takový malý výcuc z toho co se o tomto víkendu událo.