Loading color scheme

13.01.2018 - Akce za uplynulý týden

Rok 2019 rok se nám pomalu rozjíždí a my už máme za sebou 4 závody v ostravské atletické hale.

V sobotu 5. ledna odstartoval Zahajovací závod dorostenců a starších závodníků. Mezi dorostenkami excelovala Káťa Brzyszkowská, která výkonem 15,81 m zaostala pouze o 16 cm za svým osobáčkem. 2. místo obsadila Lucka Králová s výkonem 13,10 m. Za ženy startovaly a v tomto pořadí se umístily: Gabka Pallová (14,29m), Verča Bártová (12,88m), Denča Přečková (12,86m) a Kiki Jeřábková (11,48m). Za dorostence poprve závodil Aleš Klozík, kterému se podařilo 5kg kouli vrhnout 13,22m. Za muže startoval Luky Bobák, který vrhl 12,74m.

V úterý 8. ledna se v Ostravě uskutečnilo utkání Sportovních gymnázií. V kouli se představila naše známá dvojice Káťa a Lucka. A opět ukořistily 1. a 2. místo. Mezi dorostenci 3. místo vybojoval Aleš a v mužské kategorii Sportovní gymnázium zastupoval Luky.

Včera pro změnu proběhly Krajské přebory Moravskoslezského kraje. V dorostenecké kategorii opět excelovaly Káťa a Lucka. Lucka zaostala za svým osobáčkem cca o 10 cm. V ženské kategorii si letošní osobák vylepšila Gabka na 14,74m a s přehledem vyhrála. 3. místo obsadila Verča a bramboru Kiki. Prvenství v juniorkách ukořistila Denča. V dorostencích se předvedl Aleš a v mužích Luky.
Svůj velký výkon předvedla Ema Rycková - naše skvělá reprezentantka ve veteránské kategorii. Po velkém úsilí konečně překonala hranici 10m - přesně 10,05 m.

Dnešní den patřil žákovským kategoriím. Svůj první závod v mladším žactvu absolvovala Kája Červenková, která 2kg kouli mrskla do vzdálenosti 9,62 m a vybojovala 2. místo. Další mladší žákyní byla Barča Adámková, která vrhla 6,77m a 60m zaběhla za 9,07s. Z kluků vrhali 3kg koulí Martin Hammond, který se dostal mezi 8 nejlepších koulařů a David Pavlišinec, který s kouli teprve nedávno začal. Za starší žákyně měla svou premiéru Alča Stehnová a vůbec to nebylo špatné. Výkonem 11,26 m přehodila všechny své soupeřky. Ve starších žákách nás reprezentovali 4 vrhači. Adam Bordovský vybojoval finále a vylepšil si svůj nejlepší výkon na 11,10m. Osobák padl i u Davida Pastora (9,75m). Kousek za osobákem zaostal Kryštof Pospíšil a krapet se nedařilo Davidu Proskemu.

Co nás čeká a nemine:
V pondělí 14.1. naše 3 členy: Adama, Davida a Kryštofa čekají talentové zkoušky na Sportovní gymnázium. Držme jim všichni pěsti!!!