Loading color scheme

5.3.2023 - Mistrovství České republiky napříč všemi kategoriemi

Dnes jsme ukončili plejádu všech halových Mistrovství ČR

Jako první se na republikové úrovni utkali kategorie dospělých. Dospělým patřil víkend 18.-19.2.2023. Tento závod se odehrál v naší atletické hale. A kdo z naších oveček závodil? Mezi muži své síly vytasil Tomáš Bortel. Tomovi se nedařilo, jak mělo. Tomáš výkonem 15,09 m obsadil 10. místo. Před závodem onemocněla Marťa Mazurová, která spolupracuje s trenérem Lindovským. Předpokladem bylo, že by měla s přehledem vyhrát. Bohužel - nemoc si nevybíra. Vyhrála Adéla Korečková výkonem 14,01 m závodící za Hvězdu Pardubice.

Celkové výsledky najdete ZDE

Další víkend Ostrava hostila Mistrovství ČR dorosteneckých a juniorských kategorií. V dorostenkách byla soutěž pěkně nabitá. Kačce Fridrichové se po týdnu lyžování nepodařilo úplně dostat do formy. Její výkon 11,42 m bohužel nestačilo na finále. V kategorii dorostenců Šimon Bartoň zaznamenal 3 křížky. Šimon se ještě adaptuje na změnu techniky, jenž nějakou dobu trvá. Ovšem v letní sezóně věříme, že to všem pěkně nandá. Po nemoci do závodu juniorek nastoupila Martina Mazurová. Téměř o 2 m nechala za sebou druhou Žanetu Pivcovou. Marťa předvedla výkon 14,53 m. Letošní nejlepší výkon předvedla Alča Stehnová, která výkonem 11,80 m obsadila 5. příčku. Celkem vyrovnanou sérii pokusů předvedl v soutěži juniorů Marek Hrubý. Výkonem 16,74 m vybojoval 2. místo. Dalším našim závodníkem byl Péťa Bílský, kterému tento závod vůbec nesedl. Výkon 13,75 m stačilo na 12. místo.

hala mcr2023

A na závěr Mistrovství staršího žactva. Z 8 vybraných vítkovických atletů bylo 5 vrhačů. V sobotu změřili síly žáci. Po nemoci se do tréninkového procesu vrátil Vašek Hranický. Ovšem šlo vidět, že jeho hlava chtěla více, než jeho tělo zvládlo. Výkon 12,08 m na finále nestačil. Radost nám udělal Martin Mocek, který se dostal do finále a svým novým osobním rekordem vybojoval 8. místo. V neděli nastoupily žákyně. Pro Eleni Chvostková celý týden ležela v posteli. Přesto do závodu nastoupila s bojovným duchem, ale nepodařilo se. Kája Hořínková také bojovala ze všech sil. Pro obě to byla premiérový závod na Mistrovství České republiky. Je to zkušenost, která se bude hodit na venkovním MČR. Skvělý závod po výronu kotníku předvedla Julča Bartková. Opět to byla Julča, kterou v koulařském kruhu známe. Julča se výkonem 11,33 m dostala do finále a obsadila 8. místo.