Loading color scheme

5.6.2022 - Víkend ve víru závodů

5.6.2022 - Víkend ve víru závodů

Závodili jak starší žáci tak i mládež

 

Sobota patřila staršímu žactvu. Ti na domácím stadióně bojovali o medaile o nejlepší atlety na Moravě a ve Slezsku. Naši vrhači celkem vybojovali 7 medailí. V hodu kladivem se o necelých 7 m zlepšil Vašek Hranický. Výkon 43,76 m znamenalo 1. místo. V žákyních nejdále kladivem hodila Kája Červenková. Poprve překonala hranici 40m - přesně 40,43 m. V disku bronzovou medaili vybojovala Kačka Fridrichová. Ve vrhu koulí děvčat bylo zajimavé především finále. Holky se stále zlepšovaly. Posledním pokusem si Julča Bartková zajistila zlatou medaili. Stříbro brala Kája Červenková a bronz Viki Jurčová. V oštěpu stříbro vybojovala Viki. U chlapců smolné bramborové místo obsadil David Pavlišinec. Ovšem stříbro vybojoval ve sprintu na 300 m. V docela nabitém závodním poli se spousta našich vrhačů dostala do finále. Všem moooc gratulujeme.
Výsledky ZDE.


V neděli se spousta z nás pekla opět na vítkovickém stadióně. Tentokrát probíhal hodně náročný závod družstev dorostu a juniorů - 2. kolo.
V kouli juniorek kralovala Káťa. Koule ji letěla do vzdálenosti 15,22m. Pěkný osobák vrhla Danča Bártová 10,66m. U dorostenců bodovala vítkovická trojka v pořadí: Marek Hrubý, Péťa Bílský a Marek Svaczyna. Káťa předvedla pěkný výkon i v disku 45,25 m. V dorkách Alice hodila 1kilovým diskem 34,22, což ji zajistilo 2. příčku. U dorostenců dominoval Marek H. s nejlepším výkonem 49,96m. 3. místo obsadil Péťa B. - 44,09 m.Naši junioři dnes oblékly dresy Opavy. Aleš Klozík a David Proske se dostali do finále a vylepšili si osobáčky. První 3 příčky v kladivu dorostenek obsadily naše kladivářky - Anet Králová, Kiki Šandorová a Majda Pannová. Mezi juniorkami byla chvílku o 1. místo bitka - mezi Káťou a Dančau. Vítězně z toho vyšla Káťa, která o 21 cm nechala za sebou Danču. Dorostenci bojovali o další body v kladivu. 2. místo obsadil Simon Rychecký a 3. místo Péťa Bílský. Do finále se dostal i Marek S. Celkové výsledky najdete ZDE.