Loading color scheme

27.5.2022 - Plejáda závodů a super výkony

27.5.2022 - Plejáda závodů a super výkony

Opět padaly skvělé výkony.

Ve čtvrtek 19.5. bojovali o Krajské medaile mladší žáci. Opět jsme měli medailové žně. Celkem vrhači získali 7 medailí. Za zmíňku stojí 3 zlata Sabči Nesrstové, která za sebou nechala všechny vrhače z kraje. Skvěle se dařilo i naším nováčkům, kteří nasáli atmosféru na vrhačských sektorech.
Výsledky najdete zde.


Ihned v pátek se odehrály oštěpařské závody ve Frýdku-Místku. Naši oštěpaři předvedli skvělou formu a pobrali všechny možné medaile. Vítězství si odnesli David Pavlišinec, Sabča Nesrstová a Market Ustrnulová.
Výsledky najdete ZDE.


V sobotu se naši vrhači z řad dorostu a juniorů vydalo reprezentovat Moravskoslezský kraj do polské Ratiboře. A jak to vše dopadlo pod taktovkou našeho trenéra Vladimíra Lindovského? To můžete zkouknout ve výsledkové listině níže.

Výsledky najdete ZDE.


V sobotu se v Přerově odehrálo Mistrovství Moravy a Slezska ve Víceboji všech kategorií. Julča Bartková se tohoto závodu zúčastnila a vůbec si nevedla špatně. Celkově se ve velké konkurenci umístina skvělém 7. místě.

Disciplína                                                  Umístění          Výkon
vrh koulí 3kg/Žky                                           1                   10.98
skok vysoký/Žky                                           10                   1.42
100 m překážek (0.76/8.20)/Žky/B04           1R                  18.17
150 m/Žky/B02                                             3R                   21.46
hod oštěpem 500g/Žky                                  1                    34.58
skok daleký/Žky                                            13                   4.19
800 m/Žky/B02                                               8                  2:54.41

sedmiboj [Zky]/Žky                                         7                    3548

Celkové výsledky ZDE.


Nedělní Mistrovství Moravy a Slezska juniorů a dospělých se odehrálo ve Vítkovicích. Obsazení našíími členy vrhačské akademie bylo famózní. Co si budem. Káťa v kouli jako obvykle nechala za sebou ve velké dáli ostatní koulařky, když předvedla výkon 15,70m a Barča Procházková po velké pauze předvedla osobáček. Aleš Klozík zůstal na smolném 4. místě s letošním nejlepším výkonem 13,99m. Ve vrhu kouli mužů předvedl Tomáš Bortel osobák 16,61m a vybojoval 2. místo. V disku Káťa hodila český nejlepší letošní výkon, který měřil 46,07m. Kladivo juniorek vyhrála Danča Bártová. U juniorů jde vidět, že Adam Bordovský se každým závodem zlepšuje. V mužích kraloval Žigi Bobák, který má už 56 m pěkně v oku. Bronz v hodu oštěpu v kategorii juniorů získal David Proske. A to nejlepší nakonec. Na oštěpu se v  ženách předvedly naše 2 trenérky. Obě získaly medaile. Joha stříbrnou medaili a Aďa bronzovou medaili. Gratulujeme :-)

Výsledky ZDE.


Náš závodní článek ještě nekončí. Další závody na sebe nedaly dlouho čekat. Starší žáky v úterý čekalo 2. kolo žactva v Opavě. Jak si naši žáci vedli v jednotlivých disciplínách můžete shlédnout ZDE. Celkově se vítkovickým družstvům dařilo. Žáci i žákyně skončili shodně na 1. místě.


O víkendu nás čeká opět několik závodů. Držme palce, ať vše dobře dopadne :-).