Loading color scheme

VRHAČSKÁ AKADEMIE

Jediný limit jsi ty sám!

Vrhačská akademie má za úkol zapojit do tréninku co nejširší množství dětí všech věkových kategorií od 11 let a naučit je práci se svým tělem, vštěpit jim základy správné životosprávy, regenerace a rehabilitace. Přitom chceme děti naučit vrhačské disciplíny – vrh koulí, hod diskem, hod kladivem, hod míčkem a oštěpem.

 

Vrhačská akademie nabízí:
Tréninky:     
3x týdně 11 – 12 let / 13 -15
5x týdně 16 let a starší

- sportovní vyžití tréninkem zlepšení svých pohybových schopností a dovedností
- ovlivnění stravovacích návyků a životosprávy
- vštěpování zásad fair play
- seznámení s novými lidmi a místy
- spoustu kamarádů
- příspěvek na soustředění (v případě, že seženeme sponzory)
- spolupráce se Sportovním gymnáziem
- účast na závodech i mimo Českou republiku
- finanční příspěvky na sportovní vybavení, výživu, regeneraci
- možnost studia na Sportovním gymnáziu
- absolvování sportovních soustředění a závodů pořádaných klubem

.....

Cílem Vrhačské akademie je poskytnou kvalitní tréninkové podmínky talentovaným vrhačům a připravit je ve všech vrhačských atletických disciplínách (vrh koulí, hod diskem, hod kladivem, hod oštěpem, hod míčkem). 

Vrhačská akademie je určena atletům od 11-ti let a sdružuje vrhače od žákovských kategorií až po veterány. Trenérské vedení je zajištěné kvalitními trenéry atletiky. Vedoucími trenéry jsou Vladimír Lindovský (trenér 1. třídy), který je reprezentační trenér mládeže a Romanou Grómanovou (trenér 1. třídy), trénující zejména kategorie žactva.

Největšími úspěchy Vladimíra Lindovského je účast jeho svěřenců na Mistrovství světa do 17 let,  Mistrovství světa do 19 let, Mistrovství Evropy do 17 let, Mistrovství Evropy do 19 let, EKAG (Evropské hry mládeže), Světové a evropské závody neslyšících sportovců, Deaflympiády neslyšících sportovců. Každý rok se několik svěřenců účastní Mezistátních utkání a získává medaile na Mistrovstvích České republiky.

Romana Grómanová se společně s dalšími trenéry zabývá výchovou mladých vrhačů, kde je nejdůležitější vštěpit dětem dobré technické základy pro další tréninkový rozvoj vrhačských disciplín. I v těchto kategoriích vrhači získávají pravidelně medailové umístění na Mistrovstvích České republiky, účastní se Mezistátních utkání a mezinárodních mítinků.

Tréninky probíhají 3x až 5x týdně dle věku atletů na vrhačském hřišti AK SSK Vítkovice, na Městském stadióně, v atletické hala, v posilovně a v tělocvičně Sportovního gymnázia. Náplň tréninků je kondiční, technická a speciálně silová příprava.

Atleti se pravidelně zúčastňují závodů v ČR a v zahraničí. Akademie 2x ročně pořádá soustředění a nad rámec zajišťuje rehabilitační a regenerační služby. Akademie spolupracujeme s odbornými lékaři a fyzioterapeuty.